Премиерът Кирил Петков е представил амбициозен сценарий за значителен растеж на българската икономика - по време на среща с представители на Световната банка, съобщават от пресслужбата на правителството.
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие
Още: "Не можем да имаме външна политика, докато ...": Из бисерите на „Величие“ за вота на недоверие
Акцент в дискусията в Министерския съвет е била също така темата за намаляване на неравенствата чрез стратегии за подобряване на грижите в системата на здравеопазването, социалните услуги и образованието.
Министър-председателят е посочил сериозния потенциал на партньорство със Световната банка. По думите му - финансовата институция може да бъде полезна на страната ни не само с качествената консултантска дейност, но и при реализирането на проекти.
"На срещата в детайли бяха обсъдени възможностите България да удвои и задържи високите си темпове на растеж през следващите 15 години, за да достигне бързо до средноевропейските нива на доходи. Това обаче изисква: дълбоки структурни реформи, които да повишават потенциала за растеж; засилване на интеграцията на уязвимите групи и преход към зелена и цифрова икономика", пишат от Министерски съвет.
Още: "Няма за цел да упрекне правителството": За Желязков зад вота на недоверие стоят други идеи
В рамките на дискусията са били посочени четири приоритетни области на сътрудничество, които биха могли да отключат потенциала за икономически ръст на България. Става сума за надграждане на институциите и подобряване на доброто управление; повишаване на производителността на труда, уменията и пригодността за работа за всички; укрепване на публичните разходи с цел подобряване на предоставянето на услуги и повишаване на устойчивостта на модела на растеж.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За да не участват в цирк в полза на Путин: ПП-ДБ напуснаха пленарна зала (ВИДЕО)
Още: Борисов "не съветва" Митов за скандала в ГДБОП: Трябва да ги омете всичките (ВИДЕО)