Законите, които трябва да бъдат приети като условие за приемане на евросредства по Плана за възстановяване, от днес не са 22, а 21. Това обяви премиерът в оставка Кирил Петков в началото на заседанието на Министерски съвет в сряда.
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
"Имаме приемане на важни изменения в Търговския закон – това е мярка към Плана за възстановяване. Така вече не са 22 закона, с това ще станат 21, които ни остават да приемем. Премахват се пречките в производството по стабилизация, което цели да даде втори шанс на затруднените търговци да продължат дейността си. Съществена новост е и въвеждането на производство по несъстоятелност и стабилизация на физическите лица, предприемачи, дефинирани от закона", каза Петков.
"Надявам се, че широкото обществено обсъждане е дало резултат и ще служи като добра основа за приемане на закона от парламента, поздравявам Министерството на правосъдието за това. Както и за Закона за домашното насилие – дълго чакан закон, радвам се, че днес ще го приемем", добави премиерът в оставка.
За правителството предстои и одобряване на 3 важни меморандума за развитие на бизнес средата и иновациите – с Европейската инвестиционна банка, с Международната банка за възстановяване и развитие (което е важна стъпка за Плана за възстановяване) и с Amazon Web Services.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
Предстои одобрение на 456 млн. вноска на Българския енергиен холдинг към Фонда за енергийна сигурност. "Така продължава нашето обещание към всички бизнеси, че цените на тока продължават да бъдат едни от най-ниските в Европа", каза Петков.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки