Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Откриват процедури за концесия на три морски плажа

29 април 2020, 13:02 часа • 2019 прочитания

Министерският съвет взе решение да бъдат открити процедури за възлагане на концесия за морските плажове „Робинзон“ в община Несебър и „Градина - централен" - част 1 и „Дюни" в община Созопол. Целта е обезопасяване на морските плажове и предоставяне на услуги от обществен интерес за срока на концесията, съобщиха от правителствената пресслужба.

Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа

Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва

Процедурите се провеждат по реда на Закона устройството на Черноморското крайбрежие (ЗУЧК). Предлага се срокът на концесията да е по 20 години за всяка. Той е обоснован от гледна точка на срока за откупуване на инвестициите и визията за дългосрочно развитие на морския плаж.

Размерите на минималното годишно концесионно възнаграждение са както следва: за морски плас „Робинзон“ - 63 955,56 лева без ДДС, за морски плаж „Градина – централен“- част 1 - 42 767,76 лева без ДДС и за морски плаж „Дюни“ - 147 435,06 лева без ДДС. Размерът на минималното годишно концесионно възнаграждение е определен съгласно приетата от Министерския съвет Методика за определяне минималния размер на концесионното възнаграждение за морските плажове - обекти на концесия, по реда на чл. 8, ал. 2 и 3 от Закона за устройството на Черноморското крайбрежие.

Морските плажове ще бъдат обезпечени със задължителните дейности по ЗУЧК - осигуряване на водното спасяване, обезпечаване на прилежащата акватория, здравното и медицинското обслужване и санитарно-хигиенното поддържане на морския плаж и предоставяне на услуги от обществен интерес.

Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии

Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес