Движение "Център" на бизнесменът Васил Божков ще участва на предстоящите избори, става ясно от изпратена позиция до медиите.
Още: Васил Терзиев: Решението да се смени шефът на "Метрополитен" е безобразно
Още: Предозиране: Според ИТН за 100 дни правителството е свършило работа като за 3 години
"Център" се явява на предстоящите избори за да извоюва заслужено място за България в Европа и Света, вдъхновявайки българите да изградят по- добро бъдеще за себе си и следващите поколения.
Припомняме, че през февруари Божков обяви, че създава нов политически проект. Тогава той учреди движение "Център".
"Център", с инициатор г-н Васил Божков и председател д-р Дарин Дросев, е масово политическо движение, обединяващо еднакво мислещи личности, организации и партии с обща цел – гражданско общество, с правото на свободата да отговаря за своята съдба", съобщават от движението.
Още: Финансовият министър обвини Радев за дупката в бюджета и му напомни за "Боташ"
От информацията става ясно, че "две от партиите, членове на "Център", са подписали коалиционно споразумение за явяване на изборите. Още: Отцепниците от "Възраждане" влизат в коалиция с Васил Божков за изборите (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Изготвихме 10 нормативни акта: Георги Георгиев с отчет за 100 дни на поста
"Продължават разговори с множество политически партии и граждански организации, които са заявили интерес да се присъединят. Мисията на "Център" е да възстанови достойнството на България, като я избави от цикъла на унищожение и престъпност и борбата за обединена и справедлива страна, където всеки гражданин може да живее без страх и безправие", категорични са от движението.
По думите им основните приоритети, върху които е фокусирано политическото движение, са подобряване на жизнения стандарт и условията на труд за всеки български гражданин, отстояване на суверенитета и интересите на България както във вътрешен, така и във външен план.
"Ангажираност към постигане на справедливост на всички нива в държавата и край на институционалния натиск върху икономиката и бизнеса, изискване на отговорност и прозрачност в държавната администрация, формиране на качествено нова гражданска култура и активно участие във вземането на решения. Активни действия по запазване и развитие на българското културно наследство и представянето му както във вътрешен, така и в международен план", завършват позицията си те.
Още: Следващият български посланик в САЩ: Много имена и кандитати, трудно съгласие (СНИМКИ)