Нанков: Ако на вота се засегне санирането, ще докажем колко безпочвени са твърденията на БСП

06 ноември 2017, 16:52 часа • 1634 | прочитания

Убеден съм, че и по време на вота на недоверие, ако се засегнат секторни политики като санирането, ще докажем колко безпочвени са твърденията на опозицията. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков, предаде БГНЕС.

Още: "Бащата на Кирил Петков спря магистрала "Струма": Тошко Йорданов за проблемите с пътищата у нас

Още: Вече е ясно какво ще се случи с делото срещу Лена Бориславова

Нанков коментира, че доколкото е чул Жельо Бойчев е коментирал за корупция по отношение на санирането и инфраструктурните проекти. „Да видим какви са им аргументите за санирането. Те многократно са ги изразявали, но към момента са изключително безпочвени. Предполагам, че и на вота ще се докаже колко са безпочвени“, коментира Нанков.

Той посочи, че е установен контрол в програмата за саниране, който гарантира, че некачествените ремонти са за сметка на строителите. Отделно на това и контролът на програмата е бил подобрен.

Убеден съм, че и на вота, ако се засегнат подобни политики секторни в нашия ресор, ще докажем колко са безпочвени твърденията на опозицията. Ако в този ресор и в тази политика бъдат насочени усилията да политиканстват – добре дошли“, коментира Нанков.

Още: Йотова: Трябва разяснителна кампания за еврото, не политиканстване

Още: Цеков призна за SMS-ите с Пеевски, но ги обвърза с "осветяването на сивите кардинали"

От друга страна той посочи, че Регионалното министерство очаква 23 млн. лв. повече приходи в бюджета от продажбата на винетки. Приходите са можели да бъдат повече, но част от тях са компенсирани от премахнатите административни такси. „Ще имаме повече приходи – те отиват пак за ремонт за пътищата. Като цяло секторът с общинските пътища ще остане недофинансиран. Недофинансиран ще е и секторът с държавните пътища докато не въведем тол системата”, каза още регионалният министър.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес