Министър Шишков сподели каква сума държавата е осигурила за нова инфраструктура на Каравелово

28 януари 2023, 14:16 часа • 829 | прочитания

Държавата е осигурила 20 млн. лева за изцяло нова инфраструктура на Каравелово, обясни служебният министър. Кметът на Община Карлово изцяло е стопанин на територията, там няма и милиметър държавата земя, така нещата изцяло са в неговите ръце. Това каза министърът регионалното развитие Иван Шишков в БНТ.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

"В едната част е започнало строителство, а и сезонът е неподходящ за такова строителство. Да се прави строителство с цел кампания и след една година да е разрушено и отново ремонтирано няма смисъл", допълни още Шишков.

ОЩЕ: Шишков би приел да участва в следващ служебен кабинет

По думи на министъра е готов проектът за укрепване на свлачището на магистрала "Струма". В участъка с готовите тунели на магистрала "Струма" до три-четири месеца ще бъде пуснато движението в едната лента, а след още три-четири месеца – в другата, уточнява Шишков. От Actualno.com припомняме, че строителството бе спряно през 2020 г. заради свлачище.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Шишков коментира и четвърти и пети лот на автомагистрала "Хемус", за които стана ясно, че са блокирани "от нежеланието на тези, които допуснаха незаконното строителство."

ОЩЕ: Взеха проби от ремонта на столичната ул. "Граф Игнатиев", следват жълтите павета

Продължаваме да констатираме строителство, възложено от държавата, което се е превърнало в незаконно заради начина, по който е възложено от държавата, допълни още министърът. Все още няма окончателни резултати от проверката, извършена на столичната улица "Граф Игнатиев". Засега единствено е установен некачествен ремонт на кръстовището на улиците "Граф Игнатиев" и "Цар Шишман".

Правим всичко възможно, за да помогнем да се реши проблемът с пренареждането на жълтите павета в София, каза още той и посочи, че има проблем, който вероятно е свързан с проекта и с начина на строителство. Пясъкът под паветата трябва да е по-различен, а има и глина – материал, който не е подходящ, посочи министър Шишков. С шест месеца е удължен срокът за плащането на ремонта, допълни министър Шишков.

Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)

Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес