Още 9 български граждани и членове на техните семейства бяха изведени успешно от Ивицата Газа и вече са в безопасност в Кайро.
Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии
Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата
Това заяви вицепремиерът и външен министър Мария Габриел.
"Благодаря за координираните усилия на МВнР, дипломатическите представителства на страната ни в Кайро, Рамалла и Тел Авив и дирекция „Ситуационен център“. Предстоят последващи действия за прибирането им в България", написа тя в социалните мрежи.
Още: Мария Габриел в Австрия: Шенген ще функционира по-добре с България вътре (ВИДЕО)
Още: Призив от Елена Поптодорова: Трябва да изпратим контингент от мироопазващи сили в Украйна
Габриел заяви, че продължават усилията ни за подпомагане на всички потърсили съдействие български граждани.
Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите
Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител
На страницата на министерство на външните работи mfa.bg е наличен банер, даващ достъп до постоянно актуализиращата се информация за оказване на съдействие на сънародниците ни в нужда.
Данни могат да бъдат изпращани и по електронен път на Ситуационния център в МВнР на имейл: crisis@mfa.bg и на телефони: +359 2 948 24 04 и +359 2 971 38 56.
Още: "Величие" се заканиха: Ще покажем на Тръмп и Путин, че ГЕРБ и "ДПС - Ново начало" се гаврят с нас
Още: Стотици хиляди плати държавата за делото по касиране на изборите за 51-ия парламент
Още: 30 българи и техните близки, евакуирани от Газа, вече са в България