Лозан Панов все пак може да е пред Костадинов, сочат данните при 93.28% преброени протоколи

15 ноември 2021, 17:10 часа • 3427 | прочитания

49.39% от гласовете на президентските избори вчера са отишли за държавния глава Румен Радев. Това показват данните на ЦИК при обработени 93.28% протоколи. 

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

Второто място е за проф. Анастас Герджиков за когото са гласували 22.75%, като и според последните данни той не може да приближи своя основен опонент, който задържа своята преднина.

Третото място е за лидера на ДПС Мустафа Карадайъ, който е получил 11.81%. Четвърти е Костадин Костадинов с 3.93% подкрепа, а пети остава Лозан Панов с резултат от 3.52%. Той скъсява разликата и все пак може да се нареди пред Костадинов. Именно позицията зад лидера на "Възраждане" беше приета като голям удар от демократичната общност у нас.

Най-актуалните данни при броенето на ЦИК:

Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент

Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори

ELECTION_RESULT_PRESIDENTS

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес