Корнелия Нинова: Написахме писмо до ОССЕ и ПАСЕ, защото служебни министри слагат етикети на БСП

09 февруари 2023, 18:52 часа • 2128 | прочитания

„Написахме писмо до ОССЕ и ПАСЕ, защото служебни министри си позволяват да излизат в момента и да коментират процеси в БСП, да слагат етикети на партията“. Това коментира пред БТВ лидерът на БСП Корнелия Нинова. Тя заяви, че още на предните избори ОССЕ е излязла с констатация за намеса в изборните процеси от страна на служебното правителство.

Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС

Още: Цветелина Пенева: Решението на КС е заради многобройните нарушения, говорим да подправяне на бюлетини

На въпрос не могат ли министри, част от БСП да говорят за партията, тя каза, че никой не ги е упълномощавал да го правят и ги покани да изразят мнението си на Национален съвет. „Но те не идват. Нека да дойдат на конгреси, да си кажат какво ги боли. А те идват, не са регистрират, за да провалят форума и за да може партията да отиде на избори“, смята още лидерът на левицата.

Тя коментира, че на конгреса през уикенда ще се обсъди както местните избори, така и парламентарните. По думите ѝ трябва да има промяна към модерно ляво и да се помисли за работещите хора. Нинова обясни, че ще се обсъди и новата програма на партията. Лидерът на БСП не се притеснява от новата левица. Напротив Нинова каза, че даже са поканени да обсъдят обединение за предстоящия предсрочен вот през април.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес