Този парламент има мнозинство от почти 130 гласа, които са против съдебната реформа и говорят против нея. Това са ГЕРБ, ДПС и БСП. Това заяви в ефира на Нова телевизия зам.-председателят на „Продължаваме промяната“ Калина Константинова.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
"С тези трикчета няма да стане прокарването на реформата. Те ясно заявяват, че няма да гласуват за този законопроект", обясни тя.
ОЩЕ: Зарков: Партиите в този парламент не желаят разследване на главния прокурор
По думите й трябва да се дава повече информация на хората, за да вземат правилното решение и да знаят какво искат на тези избори. "Аз не вярвам в тези послания. Цялата мръсна машина работи за това да обясни на хората как няма път, няма да има разлика, няма да се случи нещо ново. Не съм съгласна и ние трябва да го поискаме да се случи", заяви тя.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
"Обединението ни с "Демократична България" е една коалиция на надеждата. Искаме да обединим всички будни хора, не само партии. Смятам, че с ДБ и обединени фракции можем да имаме 121 депутати. Ние искаме да спечели изборите и да представим управленска програма, която да промени България", каза още Константинова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
"Нито един от нас не е женен за мястото и поста си. Вече сме излъчвали трима кандидати за премиер", каза Константинова на въпрос кого ще издигнат за премиер, ако получат мандат в следващия парламент и дали това ще са отново Кирил Петков или Асен Василев.
Тя уточни, че не знае кой ще е премиер и по този въпрос все още няма решение.
ОЩЕ: Никола Минчев: Желанието за съдебната реформа беше само на хартия
Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите
Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия