Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Христо Иванов: Позицията ни е непроменена, няма да подкрепим мандат на БСП

29 април 2021, 13:51 часа • 1848 прочитания

През цялата кампания много ясно сме казали, че не можем да подкрепим управление с мандат на БСП. Тази наша позиция остава непроменена.

Още: ДСБ започва подготовка за президентските избори през 2026 г.

Още: Георг Георгиев се срещна с израелския си колега на Мюнхенската конференция

Това заяви председателят на ПГ на „Демократична България“ Христо Иванов по повод на решението на президента да връчи третия проучвателен мандат за левицата, предаде БГНЕС.

„Не виждам БСП да имат ясна програма, която да разреши проблемите, които поставят българските граждани. От тази гледна точка става неизбежно отиването на избори. Предсказах го и в нощта на изборите, когато казах, че този парламент може да „издими като мокър фас“. Виждаме, че в зала се прави повече предизборна кампания, отколкото законодателство“, смята Христо Иванов.

Той коментира и приетите на Правна комисия законови промени, закриващи специализираните съд и прокуратура, което предизвика недоволството на прокурори, към което се присъедини и ръководителя на държавното обвинение Иван Гешев.

Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП

Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията

„Всеки има право да протестира. Първо – този протест е поредният, организиран административно от прокуратурата. Време е българските прокурори, ако искат обществото да им има доверие да упражняват огромната си власт, да покажат истинска независимост, включително от йерархията, която ги организира. Аргументът, че обсъждането на законодателство в Народното събрание е намеса в съдебната власт, показва дълбоко неразбиране на ролята на парламента в една демократична страна“, смята Христо Иванов, който определи магистратския протест като „административно мероприятие“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес