Ходът с намаляване на субсидията е грешен, той ще ни вкара там, откъдето започнахме - клиентели, обръчи от фирми и това ще струва много по-скъпо. Това заяви заместник-председателят на групата на БСП Крум Зарков по време на дебата по намаляване на партийната субсидия на първо четене.
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
"С този закон вие узаконявате порочния модел, който се наложи през годините", изтъкна Крум Зарков. По думите му Конституционния съд обяснява целта на финансирането, а именно да се опази политическия плурализъм и срастването на една партия с държавата.
"Започвам с искрено поздравление към онези народни представители, които се опитват да държат дебата на висота и показват известна смелост, заявявайки се против това предложение. тъй като се изисква смелост да се изкажеш против нещо, което очевидно събира голяма обществена подкрепа.
Това е тема, която се радва на голяма обществена подкрепа. Все пак струва ми се, че това трябва да се направи и да се каже защо рязкото ограничаване и фактическото премахване на държавната субсидия е по-лошият вариант, отколкото се случва сега.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
Прави са, имат пълното право на "Има такъв народ" да напомнят вота през 2016 г. и тези 2.5 млн. българи, които са гласували по този въпрос. Прави са, че не трябва да бъдат игнорирани. Ние дължим на тези хора да им обясним за какво става дума и как сме прочели правилно техния вот", заяви Зарков, цитиран от Фокус.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки
"Ситуираме се през 2016 г. Провежда се референдум с три въпроса заедно с президентски избори. По разбираеми причини референдумът не концентрира толкова внимание, колкото президентските избори и се получава наказателен вот спрямо партиите, които са управлявали от 1991 до 2016 г", каза още Зарков.