Фандъкова: "Топлофикация" е обречена да трупа задължения

30 август 2022, 08:29 часа • 3510 | прочитания

Тази зима ще бъде особено трудна за всички заради високите цени на всички енергоизточници. Гарантиран е отоплителният сезон и газ ще има, но въпросът е на каква цена. Това заяви столичният кмет Йорданка Фандъкова пред БНТ. 

Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)

Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори

Заплахите на предишния председател на КЕВР Станислав Тодоров, че от 1 септември ще спре газа за всички софиянци отмина. "Топлофикация София" е обречена да трупа задължения в настоящата ситуация. Ако се запази сегашната цена на газа, "Топлофикация София" ще натрупа до края на годината нови 500 млн. лв. задължения. 

Според нея дългосрочното решение е модернизация на "Топлофикация София". Обсъждат се най-добрите варианти за спасяването на топлофикационното дружество. Не се допуска смяна на собствеността на "Топлофикация" София от публична, частна към държавна. За приватизация на дружеството остава категорично настрана, а планът, за който се работи е намиране на външен инвеститор, който да инвестира и евентуално да управлява "Топлофикация" под някаква форма, обясни столичният кмет. 

Очакват се огромни сметки за газ през тази зима, изтъкна Фандъкова. 

Още: Николай Денков: Категорично няма да подкрепим вота на недоверие срещу правителството

Още: БСП: Прекратиха делото срещу Румен Овчаров за "Мини Бобов дол"

Според нея държавата, докато може трябва да гарантира нормалния процес на работа на детските градини, яслите и училищата. Не трябва да допускаме да има дървени ваканции, категорична бе тя. 

Фандъкова увери, че не се крие зад гърба на Столичния общински съвет. 

Във връзка с мигрантския натиск, Фандъкова посочи, че информацията, която има от СДВР е, че няма извънреден натиск към столицата. Има покачен брой на мигрантите, които минават транзитно през София, като МВР и СДВР правят полицейски операции за залавянето на нелегалните мигранти, обясни тя. 

Още: Фандъкова: Енергийният министър ме увери, че отоплителният сезон в София е подсигурен

Още: Денков: Вотът на недоверие няма да мине

Още: Калин Стоянов видя колебание в хората на Доган: Доста са объркани

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес