Тече ревизия на бизнеса с горива на лидера на „Воля” Веселин Марешки. Това съобщи днес директорът на Националната агенция за приходите Галя Димитрова след мащабна среща на полицаи, данъчни и митничари за борбата със сивия сектор в тази сфера, предаде bTV.
Още: Първан Симеонов за евентуално правителство: Нека изчакаме, докато се стигне до резултат
Още: Доган реши да подкрепи кабинета "Желязков"
От думите ѝ стана ясно, че на този етап не са открити конкретни нарушения. В отговор на въпрос дали има нещо нередно в агресивната ценова политика на веригата, тя отговори, че има търговски механизми, които позволяват горивата да се купуват по-евтино на едро.
Иначе Димитрова обобщи, че през 2018 година бензиностанциите в цялата страна са укрили 5,3 млн. лева данъци, като обаче са издадени административни актове на стойност само 110 хил. лева.
Общо в момента се проверяват 16 обекта, като обаче, въпреки вчерашната заявка на премиера Бойко Борисов, днес не бяха оповестени нито имената на бензиностанциите и данъчните складове, нито констатирани нарушения по сигнала на петролната и газова асоциация.
Още: Велислав Величков: С гласуването в правна комисия вече има щемпел за правителство
Още: Незаконната миграция и мрежите за трафик събраха министри от България, Турция и Гърция (СНИМКИ)
„Явно има напрежение в бранша. Получаваме различни сигнали”, призна вътрешният министър Младен Маринов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Йордан Цонев: Бъдещото мнозинство реши, че цената на хляба е недопустим въпрос (ВИДЕО)
Още: На комисия: Управителят на БНБ няма да подава оставка, ако иска да е служебен премиер
Началникът на междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата Петър Чергов посочи, че на срещата с участието на областни МВР шефове, началници на сектор „Икономическа полиция”, служители на ГДБОП и митниците, се е обсъждало създаването на национална карта на обектите, в които се извършва разпространение на горива. „Въпреки задължението на търговците за подаване на информация към НАП и митниците, се оказа, че има такива, които успяват да заобикалят правилата”, отбеляза той.
Пред медиите представителите на полицейските и контролни органи изнесоха голямо количество информация за миналогодишната си дейност – 13 спецоперации на територията на цялата страна, 141 проверени обекта, 247 установени нарушения, 3 досъдебни производства, 955 000 литра неотчетено, но продадено гориво, други 724 000 литра конфискувано.