Изобщо не е прецедент и двете страни да обявяват победа. Истината е, че в България този ентусиазъм, с който беше обявен успех, не контрастира с мнението на тези, които разбират от проблематиката. Кирил Петков дължи обяснения – отстъпи ли България от мандата, даден му на Консултативния съвет по национална сигурност? Това заяви бившият външен министър и кандидат за премиер на ГЕРБ Даниел Митов.
Още: Кирил Петков към Пеевски: Реално ставаш г-н Никой на световната сцена!
Още: Партията на Макрон изключва групата на Пеевски от редиците си в Европарламента
Ако сме отстъпили, не знам как да го окачествя – като предателство (може би), подчерта Митов пред БНТ.
Стево Пендаровски каза неща, които ако са верни, имаме огромен проблем. Той каза, че българският премиер едва ли не е отишъл с нова преговорна рамка, каза Митов. Според него, Петков не ползва експертизата на въшното ни министерство. Митов счита, че логиката на Петков е да се почнат преговори, а можем да ги спрем след това, ако има нужда. Той даде пример със Сърбия – всеки се окопава в предварителния процес, преди преговорите – след това е късно. Руското влияние при Сърбия се засили, напомни Митов.
Наясно ли е българският премиер какво са заявявали досега македонските политици пред външното ни министерство? Има ли някакви ангажименти за план да се промени Конституцията на Северна Македония относно етническите българи, попита Митов.
Непрекъснато чуваме за "плана Петков". Какъв е той? Къде е, отправи нови въпроси Митов. Той коментира, че като има междуправителствено заседание, то се готви дълго време – т.е. сегашното такова заседание на 25 януари е "мъгла", за да бъде поставена България пред свършен факт. Не мисля, че който и да е в България ще прости пристъпване на червените линии, смята Митов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пеевски: Вече няма почетен председател на ДПС
Още: Илхан Кючюк: Пеевски посяга на партията ДПС и на гражданското общество
Кирил Петков трябва да си даде сметка, че трябва да преоцени логиката "дайте да ги пуснем на преговори, пък после ще ги спираме", категоричен е Митов.
Още: Непрежалимата Македония (I част)