Механичният подход последните 10 години за решаване на проблема с некомплекта в армията няма да промени съществено нещата.
Още: Плугчиева: Шанс е, че новото ни правителство съвпада с началото на мандата на Тръмп
Още: Томислав Дончев за ситуацията с бюджета: Трескаво се работи за намиране на изход
Това мнение изрази Кольо Милев по време на дебатите по Закона за отбраната и въоръжените сили.
По думите му увеличението на пенсионната възраст и възрастта за приема на войници, ще усили тези опасни последици", обърна внимание още Кольо Милев.
"На първо място застаряването на армията ще стане необратим процес и ще изисква впоследствие крути решения, нови промени в плана за развитие на въоръжените сили до 2032 г., които ще се приемат негативно от военнослужещите и обществото като цяло. Нужни са други решения, които не се предлагат в законопроекта", коментира още Милев.
Още: "БСП – Обединена левица" ще иска закриване Комисията за досиетата и КОНПИ
Още: Най-важните комисии в парламента са при ГЕРБ, опозицията получи една по милост
"На второ място ще задълбочат противоречията между млади и стари, между хора на високи длъжности, получили право на пенсии и на такива, на които се увеличава възрастта за пенсиониране. Изгубилите надежда ще продължават да напускат армията и некомплекта ще се увеличава", каза ген. Милев, цитиран от Фокус.
Според него на трето място се нарушава основното правило, че всички в армията и отделните колективи са равни. Стана ясно, че ПГ на "БСП за България" ще се въздържи на първо гласуване от приемането на предложените промени в Закона за отбраната и въоръжените сили.