Българското правосъдие призна: Не правим нищо да предотвратим расови престъпления

05 ноември 2014, 13:23 часа • 21628 | прочитания

Няма специална политика за превенция на престъпления от расов характер. Това стана ясно от отговор на правосъдния министър Христо Иванов на питане от страна на лидера на ДСБ Радан Кънев по време на днешното заседание на Народното събрание.

Още: "Величие" като "черен лебед" и какво става, ако се броят повторно бюлетини: Анализ на Даниел Стефанов (ВИДЕО)

Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"

Кънев попита дали службите за сигурност работят конкретно по тенденцията на увеличен брой престъпления срещу хора с различен цвят на кожата и с различна сексуална ориентация. Увеличаването на такива актове, от групички от по двама-трима хулигани, петни името на България в ЕС и затова се интересувам ще има ли превенция, попита лидерът на ДСБ.

По думите на Иванов ДАНС има специален мониторингов механизъм, с който следи такива престъпления. Правосъдният министър обаче призна, че МВР счита престъпленията на расова и сексуална основа често за битови престъпления и престъпления от общ характер. Тепърва трябва да се изработи политика в тази насока, каза Иванов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес