„Необяснимо е за мен как президента, който по Конституция трябва да е надпартиен и да е обединител на всички политически сили, се превърна в разединител на нацията“, каза Десислава Атанасова от ГЕРБ преди клетвата за втория мандат на Румен Радев.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
„Ние никога не сме имали вражда с президента, защото така разбираме политиката. Той беше този, който размаха юмрук на площада и този символ стана символ на разединението“, каза още Атанасова.
Тя допълни, че от ГЕРБ винаги са уважавали избора на българските граждани.
„Тонът трябва да е диалогичен между институциите. По конституция сме задължени да работим в името на гражданите, но през последните 5 години имаше твърде много сериозни сблъсъци“, каза Атанасова.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
„Надявам се за 5 години на този пост Радев да е осъзнал, че институциите са гарант както за спазването на правата на гражданите, така и за спазването на закона“, допълни тя по БТВ.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма