Кметът на Пазарджик: Започнахме подмяна на старите осветителни тела от уличното осветление

27 май 2021, 13:22 часа • 1849 прочитания

Започнахме практическа подмяна на старите осветителни тела от уличното осветление! Това написа във Facebook кметът на Пазарджик Тодор Попов.

Още: Кметът на Пазарджик: Трети март е символ на единство и сила, а уроците са по-актуални отвсякога

Още: Община Пазарджик организира тържествено честване на 3 март

"Щастлив съм, че започнахме подмяната на старите осветителни тела с нови и много по-енергийно ефективни", категоричен е той.

По думите му ползите от подмяната ще бъдат 2 по-добро качество на осветяемостта и намаляване на разходите наполовина.

"Много е важно да отбележим, че в този проект е планирано и изграждането на един мини фотоволтаичен парк, чрез който ще доставяме част от нужната електроенергия за уличното осветление. Това са модерните европейски политики, които ние трябва да следваме. Искам да благодаря на Министерството на икономиката и на нашия приятел, бившия енергиен министър г-жа Петкова, за доброто партньорство. Радвам се, че и г-н Добрев, бившият председател на Комисията по енергетика, бе на място днес", написа още той.

Още: Стартира кампанията за безплатни прегледи "Здраве близо до теб" в село до Пазарджик

Още: Пожар в цех за риба в Пазарджик

Работата ще започне от големите булеварди:

„Г. Бенковски”, „България” и „Цар Освободител”, като заедно с това ще се изгражда и фотоволтаичната централа на покрива на зала “Хебър”.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес