Кметът на Панагюрище Никола Белишки обяви бедствено положение в средногорската община заради недостиг на вода за питейно-битови нужди.
Още: Община Пазарджик засади първите дръвчета за пролетта
Още: Театралният фестивал „Океан от любов“ отново в Пазарджик
Мярката е в сила днес до 21 септември и засяга освен град Панагюрище, и селата Бъта, Баня, Оборище, Елшица, Левски, Поибрене и Попинци, съобщи пресцентърът на администрацията.
Причината за недостига е продължителното засушаване и множество аварии на магистралния водопровод – за последните последните 10 дни са станали общо 16 аварии по трасето.
Бедственото положение е обявено с цел да не се допусне риск за здравето и живота на жителите на общината и заради неотложни аварийно-възстановителни работи на централния водопровод.
Още: 12 медала за пазарджиклиите ICON Jiu Jitsu BULGARIA от FUJI European Open – България
Още: Седем медала за Пазарджик от най-голямото танцово състезание на Балканите Dance Fest Novi Sad
За преодоляване на кризисната ситуация е сформиран щаб за координация на извършваните неотложни аварийно-възстановителни работи, се казва в съобщението на общината.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пазарджик отбелязва Часа на Земята и Световния ден на водата с послание за отговорност и устойчивост
Още: Кметът на Пазарджик проведе среща със социалния министър