Основната причина България да не бъде приета в еврозоната на 1.1.2024 г. е коалиция "Трактора"

17 февруари 2023, 15:57 часа • 6525 | прочитания

Основната причина България да не бъде приета в еврозоната на 1.1.2024 г. е коалиция "Трактора. Това написа Ивайло Мирчев от коалиция "Демократична България" в своя Facebook профил след като стана ясно, че на заседанието на Еврогрупата в началото на седмицата България не е била изслушана за готовността ѝ, макар точката да е била в дневния ред. Причината е, че България изостава с приемането на съответното законодателство, а също и не отговаря на критерия за инфлацията, отбеляза Велкова.

Още: Разликата между демокрацията и автокрацията - обяснена с виц за Горбачов и Рейгън

Още: Защо цените на имотите в София са абсурдно високи? Пари под матрака и още 7 причини

За Мирчев коалиция "Трактора" е "същата като Хартиената коалиция и коалиция "Магнитски", но разширена с ВъZраждане и БГ възход - ГЕРБ, БСП, ДПС".

ОЩЕ: България няма да влезе в еврозоната от 1 януари 2024 г.

Още: Политолог: Завръща ли се моделът "#КОЙ"? Политическите лидери не си ли гледат партиите?

Още: Ванс гледа на Европа през очите на най-ретроградните гласове на московската имперска мисъл: Анализ

Ето какво гласи и целият му пост: 

"Основната причина България да не бъде приета в еврозоната на 1.1.2024 г. е коалиция "Трактора".

За незапознатите коалиция "Трактора" е същото като Хартиената коалиция и коалиция "Магнитски", но разширена с ВъZраждане и БГ възход - ГЕРБ, БСП, ДПС.

Коалиция "Трактора" застана срещу предложенията на МФ, подкрепени от ДБ, ЕК, работодателските организации и саботира приемането на текстове, които щяха да ни отворят пътя към еврозоната сега.

Още: Политолог за "Величие": Може парламентарната им група този път да устиска повече от 1 седмица

Още: Шокиращото влизане на "Величие" и защо мнозина клатят кораба, за да не влезем в еврозоната: Анализ

Коалицията за истинско европейско бъдеще на България е ПП-ДБ. Всичко друго е имитация. По делата им ще ги познаете."

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес