Найден Тодоров, Софийската филхармония и музиката на Джон Уилямс плениха Любляна

23 август 2024, 15:50 часа • 1009 | прочитания

Галактическо музикално преживяване сътвориха в Любляна българският министър на културата маестро Найден Тодоров и дирижираната от палката му Софийска филхармония снощи, 22 август.

Още: Броени часове до концерта на DARK TRANQUILLITY и MOONSPELL в София

Още: TRIGAIDA и "Полет": музика, която диша с планината и лети със сърцето

Маестро-министър Тодоров, който неведнъж е признавал, че Джон Уилямс е един от любимите му композитори, лично води Софийската филхармония и Националния филхармоничен хор, за да гостуват на престижния Музикален фестивал в столицата на Словения.

Концертът им се състоя в четвъртък вечер, а прекрасната атмосфера самият Тодоров предаде чрез официалния си Facebook профил.

Още: Отиде си голямо име в световната музика, продуцирал хитове на Queen

Още: Спечелете двойна покана за Годишни Музикални Награди на БГ Радио с Fibank

A wonderful evening last night with the music of John Williams as part of the 72. Ljubljana Festival. Thanks to the...

Posted by Nayden Todorov / Найден Тодоров on Friday 23 August 2024

Още: Найден Тодоров: Има недостиг на музиканти в държавните оркестри, заплащането е трагикомично

Още: Грандиозен концерт на Богдана Карадочева и Стефан Димитров в зала "България"

Още: Roisin Murphy от Moloko ще пее на пристанището в Бургас през август

За Джон Уилямс

Джон Уилямс е известен американски композитор и диригент, носител на много награди. илямс е носител на 25 награди "Грами", пет награди "Оскар", седем награди на Британската филмова академия и четири "Златни глобуса".

Филмът "Междузвездни войни" излиза на екран през 1977 г., а Джордж Лукас наема Уилямс да композира музиката. Въпреки че заглавието на песента, "Star Wars Main Title", не успява да завладее въображението на зрителите на филма, самата песен е може би най-разпознаваемата на планетата, припомня БГНЕС.

Още: AURA: Куестът отключва нови светове след по-малко от два месеца

Още: Балканският Франк Запа - Рамбо Амадеус, се завръща в София

Още: Предлагаме нови наши обекти в списъка на ЮНЕСКО за световното културно наследство

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес