Верстапен потрепери в края, но триумфира за трети пореден път в Гран При на Испания

23 юни 2024, 18:08 часа

Трикратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен продължава да мачка конкуренцията в най-комерсиалната автомобилна надпревара, след като взе седмата си победа от началото на сезона. Нидерландецът триумфира в Гран При на Испания. По този начин той спечели трета си поредна победа на пистата „Каталуния“ в Барселона.

Верстапен спечели с едва 2,2 секунди разлика

Макс Верстапен показа страхотна форма и доминира в надпреварата, въпреки че в самия край на състезанието нидерландецът трябваше да потрепери малко, тъй като тръгналият от полпозишън Ландо Норис успя опасно да скъси дистанцията между двамата и разликата стана едва 2,2 секунди. В крайна сметка обаче пилотът на Ред Бул запази преднината си и взе седмата си победа от началото на сезона във Формула 1.

Топ 10 в Гран При на Испания

Ландо Норис завърши втори в Гран При на Испания, а трети се нареди седемкратния шампион Люис Хамилтън. Топ 10 допълниха Джордж Ръсел, Шарл Льоклер, Карлос Сайнц, Оскар Пиастри, Серхио Перес, Пиер Гасли и Естебан Окон. Следващият старт е другия уикенд в Австрия.

По-рано днес българинът Никола Цолов се представи страхотно в старта във Формула 3 и остана само на 5 секунди от подиума в Барселона.