Втори медал за България на Европейското по биатлон за младежи

18 февруари 2023, 17:22 часа • 1692 прочитания

Младата българска биатлонистка Лора Христова донесе втори медал за България от Европейското младежко първенство по биатлон в Мадона (Латвия). Христова спечели бронзово отличие в спринтовата дистанция, като допусна само една грешка при стрелбата.

Много близо до почетната стълбичка остана и Благой Тодев, който завърши на четвърта позиция при младежите. Преди няколко дни Тодев спечели сребърен медал, а на награждаването излезе с украински флаг - ето защо.

Христова даде заявка за медал и на 12,5 км индивидуално, където финишира седма. В днешния спринт още двама българи намериха място в топ 30 - Валентина Димитрова (28-ма) и Васил Зашев (25-ти).

Преди дни силни резултати записаха и Владимир Илиев и Антон Синапов на Световното първенство за мъже.