Сребро и бронз за България от Световната купа по художествена гимнастика

18 март 2023, 19:55 часа • 2676 прочитания

Българската художествена гимнастика отново блести на международната сцена! В многобоя на Световната купа в Атина Стилияна Николова завоюва сребърен медал, а Боряна Калейн спечели бронз.

17-годишната Николова натрупа общ сбор от 129.550 точки, след като беше оценена с 33.600 на обръч, 33.450 на топка, 29.950 на бухалки и 32.550 на лента. Калейн е трета в класирането, събирайки 127.600 точки (32.750, 33.400, 29.450, 32.000). Златото в многобоя заслужи състезателката на Италия София Рафаели.

Боряна Калейн

ОЩЕ: Велики спортисти: Стефка Костадинова трогна Илиана Раева за 60-годишния юбилей (СНИМКА)

Българките ще спорят за отличията в шест от общо осемте финала, които започват утре от 15:00 часа. Те се класираха сред най-добрите на обръч, топка и лента. Стиляна е със стартов номер 3, а Боряна - 7. Съдия за страната ни в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес беше в панела за трудност с тяло на бухалки.

Припомняме, че художествените ни гимнастички грабнаха общо 21 медала от надпреварите в Атина и Марбея през миналия уикенд. Ансамбълът ни спечели три златни отличия. В първото си официално състезание за сезона Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова взеха титлите в многобоя, на финалите на пет обръча, както и на три ленти и две топки.

ОЩЕ: Министър Лечева пред Actualno: Часът по физическо отново е любим, но защото е свободен (ВИДЕО)