Мобилният филиал на Спортния арбитражен съд, който работи в ПьонгЧанг отклони апелациите на 45 руски спортисти и двама треньори за зимната Олимриада 2918 г-
Още: Голям куриоз в колоезденето: 95% от състезателите объркаха завоя преди финала (ВИДЕО)
Още: Неуспял във Формула 1 прекратява състезателната си кариера само на 24 години
По този начин в състезанията не могат да участват много от лидерите на националните отбори, съобщи meduza.io.
В заключението на арбитража се уточнява, че решението на МОК не трябва да се разглежда като санкция, тъй като все пак комитетът е поканил други руски спортисти в индивидуалната надпревара.
На 6 февруари 32 руски спортисти оспориха пред арбитражния съд недопускането си до Олимпиадата. След тях други 13 спортисти и техните треньори, които по-рано бяха дисквалифицирани, но след това оправдани, подадоха заявления в МОК.
Още: Скандал на хоризонта: Гриша Ганчев и Христо Маринов готвят манипулация на изборите в БФБ
Още: Опозицията се задейства: Левски издигна Станка Златева за шеф на борбата
Националните отбори на Русия бяха официално отстранени от зимната олимпиада. По покана на МОК в Южна Корея отидоха 169 спортисти, които ще се състезават под неутрален флаг.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Красимир Инински пред Actualno: На Игрите в Париж Светлана Каменова игра с жена, но мъж (ВИДЕО)