След инфарктна драма: Нургюл Салимова загуби финала на Световната купа (ВИДЕО)

21 август 2023, 16:54 часа • 41041 | прочитания

Голямата сензация в световния шах Нургюл Салимова загуби решаващия тайбрек срещу Александра Горячкина и остана втора на финала на Световната купа в Баку, Азербайджан. 20-годишната българка се бори до последно, но в крайна сметка не успя да стигне до победата.

Още: Русия и поддръжници от Източна Европа натискат, но без резултат: От УЕФА са безмилостни в рестрикциите си

Още: Българският хегемон в леката атлетика, чийто 46-годишен рекорд e неподобрен и до днес

Нургюл Салимова остана втора на Световната купа

Въпреки това успехът на Нургюл Салимова е изключителен, след като тя постигна шест последователни победи в рамките на три седмици и се класира за Турнира за кандидатките за световната титла в Торонто през 2024-а. Освен това Нургюл спечели и сериозна сума от наградния фонд от достигането си до финала.

Нургюл Салимова загуби финала на Световната купа

Горячкина успя да победи Нургюл във втората партия от тайбрека

На финала Нургюл Салимова, която е с рейтинг 2403, премери сили с третата в света Горячкина с рейтинг 2557. Въпреки огромната разлика в рейтинга на двете шахматистки, Нургюл игра равностойно на Горячкина и имаше шансове до последно за победа.

Още: "Няма драма!": Станка Златева обясни как федерацията по борба ще погаси дълговете си

Още: Световна купа София 2025: Нови звезди в художествената гимнастика застрашават господството на най-добрите (ВИДЕА)

Финалът между Салимова и Горячкина започна още в събота, когато двете направиха реми. Такъв бе резултатът и в неделя, за да се стигне до тайбрек в понеделник. В първата партия от тайбрека се стигна до ново равенство, но във втората партия Горячкина успя да спечели.

Подробен репортаж на финала Салимова - Горячкина четете в Sportlive.bg!

ОЩЕ: Сама накрай света: Нургюл прославя България, докато държавата е срещу нея

Още: "Щеше да се самоубие, ако беше останал в Ред Бул"

Още: Трагедия в семейството на Юсейн Болт: "Неговият пример вдъхновява света"

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес