Силно начало за Сестри Стоеви в Париж 2024

27 юли 2024, 18:18 часа • 2110 прочитания

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с победа на Олимпийските игри в Париж. В първия си мач от група "В" те надвиха Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути.

Сестри Стоеви тръгнаха убедително в Париж

Двубоят беше наблюдаван от президента на Република България Румен Радев и съпругата му Десислава Радева. Сестрите поведоха убедително в първия гейм с 11:4. След това преднината им достигна 20:9 и те без проблеми спечелиха с 21:11. Втората част обаче беше малко по-оспорвана.

ОЩЕ: Антоанета Костадинова остана извън топ 10 в Париж 2024

Дните до Париж

Сестрите си усложниха мача сами

При 10:10 възпитаничките на Петя Неделчева направиха серия от четири поредни точки за 14:10, след което Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн успяха да стигнат до обрат 16:15. В края на тази част Стефани Стоева и Габриела Стоева пропуснаха мачбол при 21:20, а после съперничката им взеха три поредни разигравания и изравниха резултата.

В решителния трети гейм се игра равностойно до 13:13. Българските състезателки направиха серия от 5:0 и до края на мача нямаха проблеми да стигнат до крайния успех. В следващия си мач на 28 юли Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят срещу Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай).

ОЩЕ: Мицин остана извън финала на 400 метра свободен стил в Париж 2024