Още три медала за България от Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун

09 септември 2023, 22:54 часа • 3305 прочитания

България прибави още три медала към сметката си във втория състезателен ден на Европейските игри за спортисти със Синдром на Даун, които се провеждат в италианския град Падуа. Възпитаниците на Федерацията по адаптирана физическа активност, ръководена от Слав Петков, завоюваха злато и две бронзови отличия.

Нови три медала за България

След първото място в спринта на 100 метра Александър Асенов спечели втора титла, като триумфира в трибоя със сбор от 2347 точки. Радена Ангeлова пък се поздрави с още два бронза - в трибоя с актив от 1671 точки и на скок дължина с постижение от 2.54 метра.

ПРЕЗ МАРТ МЕСЕЦ: Емилиян Костадинов спечели сребърен медал в най-голямото първенство на САЩ за хора със Синдром на Даун

До момента страната ни има 7 отличия

В първия ден Ангелова, Романола Сикандер, Боян Вандов и Александър Асенов финишираха трети в смесената щафета на 4 по 100 метра. До момента българските състезатели са заслужили 7 медала от Игрите - два златни и пет бронзови. До края на надпреварата страната ни ще има представители в дисциплините тласкане на гюле, 200 и 1500 метра.