Не държавата, а две личности са "виновни" за олимпийските титли на България в борбата

11 август 2024, 21:07 часа • 29811 | прочитания

Селекционерът на женския национален отбор по борба Петър Касабов смята, че в основата на двете олимпийски титли на Семен Новиков и Магомед Рамазанов стоят две личности - Гриша Ганчев и Валентин Йорданов. Именно те подкрепят най-активно българската борба.

Още: "Аз нямам никаква вина!": Станка Златева за бойкота във Федерацията по борба

Още: Световната боксова асоциация WBO избра срещу кого Усик ще защитава титлата си

Гриша Ганчев и Валентин Йорданов осигуриха двете олимпийски титли в борбата

В студиото на БНТ Петър Касабов отличи Ганчев и Йорданов, като отказа да ги степенува, тъй като и двамата помагат много на борбата. Треньорът смята, че именно те са причината за олимпийските титли на Новиков и Рамазанов, постигнати в Париж.

Магомед Рамазанов

Валентин Йорданов е един от най-успешните борци в историята на България. Йорданов е 7-кратен световен шампион, но бленува за друго - олимпийското злато. И го постига в Атланта 1996, след като в Барселона 1992 остава с бронз.

Още: Европейският шампион Саръбоюков повежда българския състав към Световното първенство в зала

Още: Страхотна България се класира на 1/2-финал на Световната купа по хандбал

Както вече стана известно, Гриша Ганчев довежда Новиков в България след трансфер на 5-цифрена стойност. По подобен начин преди близо 30 години Ганчев довежда и Армен Назарян, който по-късно става олимпийски шампион за България в Сидни 2000.

Как Гриша Ганчев привлича Армен Назарян в България, четете в специалната ни рубрика "Дните до Париж 2024"!

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес