"Можех да спечеля". Това са били първите думи на 20-годишната Нургюл Салимова след загубения финал на Световната купа по шахмат в Баку, Азербайджан. Веднага след финала тя се е обадила на нейния треньор Живко Жеков, пред който е съжалила за изпуснатия шанс.
Още: Уникално: Тервел Замфиров стана световен шампион по сноуборд!
Още: Въпреки пропуски при стрелбата: Две българки със силно класиране на Световно по биатлон
Нургюл Салимова съжалява за загубата на финала
"Можех да спечеля" - това бяха първите ѝ думи. Тя съжаляваше за пропуснатите възможности. Тя "правеше" мача. И имаше много ситуации, в които при спокойна обстановка – да кажем тренировъчна, Нургюл щеше да ги реализира с лекота", заяви Жеков пред БНР.
Финалът за Нургюл е огромен скок в развитието ѝ
"Фантастика! Така оценявам представянето ѝ в Баку! Това е огромен скок. Това е прескачане на няколко етапа в развитието. Тя ще бъде канена и приемана на силни мъжки турнири, освен участието в Турнира на претендентките. Това е изключителен пробив!", каза още той.
Още: "Някой ден и аз ще се кача на подиума... по стъпките на моята 15-годишна сестра"
Още: Златева с план за излизане от най-голямата криза в историята на българската борба
Достигайки до финала, Нургюл Салимова заслужи и сериозна сума от наградния фонд на турнира.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Браво! 4 титли за България от боксовия турнир купа "Странджа" (СНИМКИ)
Още: „Пас към миналото“: Фермерът, променил историята на ултрамаратона