Кристиан Василев завърши 14-ти на Игрите в Париж, след като се нареди втори във Финал С на скиф

03 август 2024, 11:01 часа • 742 прочитания

Българският гребец Кристиан Василев завърши на 14-то място в крайното класиране на 2000 метра скиф на Олимпийските игри в Париж. Родният състезател се представи отлично във Финал С на надпреварата, като финишира на втора позиция с време от 6:44.61 минути. Победител стана американецът Джейкъб Флихол с 6:41.97.

Кристиан Василев направи страхотна гонка

Кристиан Василев започна по доста добър начин състезанието като на първата контрола даде трето време. Българинът продължи да държи това темпо и не позволи на лидерите да се откъснат. На втората контрола Кристиан отново бе на трета позиция.

Кристиан Василев

Родният гребец вдигна оборотите след 1000-те метра и започва да догонва втория – бразилеца Лукас Ферейра. На третата контрола Василев бе на само 22 стотни зад кариоката. Българинът увеличи още темпото и в крайна сметка успя да изпревари южноамериканеца и да спечели второто място в гонката, а по този начин да си гарантира и 14-та позиция в крайното класиране.

Вчера пък Министерството на младежта и спорт излезе с позиция след скандала на боксовия турнир в Париж.