Браво: Стилияна Николова взе бронз от последната за сезона СК по художествена гимнастика

22 юли 2023, 20:17 часа

Стилияна Николова спечели бронзов медал от последната за сезона Световна купа по художествена гимнастика. Надпреварата се провежда в италианския град Милано, а родната състезателка успя да завърши на трето място в крайното класиране в многобоя.

Стилияна Николова с отлично представяне в Милано

Стилияна Николова събра актив от 135.050 точки и се окичи с бронзовото отличие. Другата ни представителка в надпреварата Боряна Калейн не успя да се покаже познатото си високо ниво и завърши на четвърта позиция като получи едва 130.950.

СТИЛИЯНА НИКОЛОВА С БРОНЗ В МНОГОБОЯ НА СВЕТОВНАТА КУПАВ МИЛАНО! Боряна Калейн завърши на четвърта позиция! Седем...

Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Saturday, July 22, 2023

Победителка стана състезателката на Германия Дария Вартоломеев с общо 137.200 точки, а втора се нареди София Рафаели от Италия със 136.700.

Николова и Калейн със седем финала утре

Стилияна Николова също така ще играе финал на обръч, топка, бухалки и лента. Боряна Калейн от своя страна ще се бори за медал на лента, обръч и топка. Тя обаче не успя да влезе сред най-добрите осем гимнастички на бухали. Финалите на отделните уреди са утре от 15:10 часа.

ОЩЕ: Когато 10 000 скандираха в подкрепа на Илиана Раева, за да стане световна шампионка.