Антоанета Костадинова се класира извън топ 10 в Париж 2024

27 юли 2024, 16:58 часа • 1243 прочитания

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова остана извън най-добрите осем в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба, който се състоя в Шатору. Българката финишира квалификациите с 573 точки (95, 94, 99, 97, 94, 94).

Антоанета Костадинова е 16-а на 10 метра пистолет

Тя се класира на 16-а позиция от 44 състезателки - на 4 точки от място във финала. Подготовката на Костадинова беше нарушена заради травма в рамото, но въпреки това имаше шансове да продължи напред в борбата за отличията. В последните две серии обаче постигна по едва 94 точки от 100 възможни.

ОЩЕ: Мицин остана извън финала на 400 метра свободен стил в Париж 2024

Дните до Париж

Костадинова ще участва и на 25 метра пистолет

С най-добър резултат във финала влезе Вероника Мейор (Унгария) с 582 точки. Костадинова ще участва и на 25 метра пистолет на 2 август. Другият български представител в стрелбата на Игрите Кирил Киров завърши също на 16-о място на 10 метра пистолет по-рано днес.