Във връзка с продължителното засушаване Община Ловеч напомня за какво е забранено да се ползва питейна вода.
Още: Спад в броя на сключените бракове в Ловеч
Още: Община Тетевен отбеляза Йордановден с традиционния ритуал по хвърляне на кръста
Според чл. 5 от Наредба № 1 за опазване и поддържане на обществения ред, чистотата, общественото имущество и природата на Ловешката община, се забранява ползването на питейна вода за измиване на града и селата; на улиците, площадите, дворовете на производствените предприятия и обществените организации, алеите, превозните средства и друга техника и поливането на градините, парковете, зелените площи и участъците в личните дворове и дворове за селскостопанско производство в селата и вилните места.
За тази цел да се ползват собствени водоизточници.
При нарушение от физически лица се налага глоба от 100 до 1000 лева, а при нарушение от юридически лица се налага санкция от 500 до 10 000 лева.
Още: Кметът на Тетевен посети Коледния базар в с. Голям извор
Още: Кметът на Троян обвини ЕРП-тата, че не мислят за инвестиции в ел. мрежата. Така ли е?
Приканваме гражданите да спазват въведените правила, за да бъдат осигурени нужните количества за питейни нужди за населението.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Трети ден без ток: 6 села в Троян са на тъмно и студено