Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Петър Янков: Могат да ни заразяват невидимо, защо им е да оставят кемтрейлс? (ВИДЕО)

12 октомври 2022, 19:30 часа • 16208 прочитания

През изминалата седмица социалните мрежи сякаш ни напоиха със снимки на кемтрейлс. Какво се случва в небето над нас? Без да гледаме с насмешка към коментарите под тези снимки, се обръщаме към науката. Наш гост днес в "Студио Аctualno" е синоптикът Петър Янков, който има над 10 г. стаж във ВВС.

Могат ли самолети да ни пръскат с разни химикали или с вируси?

Активната метеорология, предният фронт на метеорологията е свързан с подобни изследвания и експерименти, по засяване на облаци, извалявания, разсейване на мощни купесто-дъждовни облаци, за да не стигат до фаза с мощни гръмотевични бури и т.н. Тези следи, които се оставят на височина 8-10 километра височина (границата на тропосферата), там температурите са от порядъка на -30°C, - 40°C и трудно биха просъществували разни вируси или бактерии. Освен това ако се мисли за такова засяване с химикали, то може да стане на съвсем безобидна височина, където самолетите не оставят такива следи. Може да стане невидимо.

Тези следи представляват високи облаци, те са в ледена фаза и се образуват в следствие на изгорелите газове от двигателите на реактивните самолети. Появяват се на височини над 6-7 километра. При по-ниски височини не се появяват. Реалните експерименти се извършват от селскостопанските самолети. Наторяване, пръскане, напояване и други. Извършват се и от дронове вече, много активно се работи. Те не ни правят впечетление, защото не ги виждаме. Осъществяват се на много по- малка височина. Т.е. ако се търси подобно заразяване може да се направи много по-незабележимо, а не видимо за всички, както тези следи. Нещо допълнително от науката - когато виждаме подобни следи над нас - те падат на хиляди километри от нас. Метеорология познава много случаи на пренос на прах и фини частици от Америка, над океана, които падат на континента Европа. Свидетели сме как често над нас идва прах от Сахара.

Преди 30 години пак имаше самолети, ама нямаше такива следи. Защо?

Поради две основни причини: трафикът на полети над България е много по-висок в момента, заради войната в Украйна и тези следи са много повече. Втората причина е, че преди 30 години нямаше много полети на височина 8 км. Сега има много полети на тази височина и по-големи височини, защото е по-евтино да се лети там.

Защо понякога самолетите оставят следи, а понякога не?

Трябва ли да се плашим от дихидроген монооксида?

Вижте целия ни разговор с Петър Янков!

Мирослав Димитров
Мирослав Димитров Отговорен редактор
Новините днес