Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Джефри Пюрит, TELUS International: Това, че човек има увреждане, не значи, че е глупав

12 септември 2017, 14:04 часа • 6139 прочитания

На 9 септември 800 доброволци взеха участие в осмото издание на инициативата „TELUS Ден на подкрепа“ в България. Тя е част от глобалната доброволческа кампания на TELUS International, която вече 11 години, обединява над 31 000 участници от всички страни, в които компанията оперира. За втора поредна година TELUS International Europe организира доброволческата дейност и финансира ремонта в училището за деца с увреден слух "Проф. д-р Дечо Денев" в София. В продължение на свършеното миналата година, над 800 служители на компанията, приятели и ученици от училището сглобиха нови мебели, боядисаха стените в училището и общежитията, засадиха дръвчета, окосиха тревните площи и почистиха района. Допълнително бяха подменени 98-те легла в училищното общежитие, 21 врати и подовите настилки. Специална част от проекта беше пълното реновиране на три игротеки. В преобразяването на училището компанията инвестира 120 000 лв. Събитието се осъществи в партньорство с фондация "Заслушай се" и има за основна цел да подобри материалната база, давайки на децата по-добри условия на живот и образование.

Още: Съдия Атанаска Дишева: Чувствам се като в капан във ВСС (ВИДЕО)

Още: ЕС пред опасност от разпад, ако не отговори разумно на Тръмп: Прогноза на Кузман Илиев (ВИДЕО)

Ето какво разказа за мисията на организацията в интервю за Actualno.com Джефри Пюрит, президент и главен изпълнителен директор на TELUS International.

Разкажете ни, моля, повече за мисията на TELUS Interantional

Още: "Тръмп въобще не се интересува от България": Нидал Алгафари за доволните политици от новата власт (ВИДЕО)

Още: "Тандемът Борисов-Пеевски си остави вратичка за избор на Сарафов за главен прокурор" (ВИДЕО)

TELUS International има бизнес философия, която изисква, за да развиваме своята дейност, да се чувстваме добре в общността, в която се намираме. В цял свят, където имаме офиси, предприемаме такива инициативи за нуждите на обществото, в което живеем. Тъй като тези общности са в симбиоза, ако дейността ни има успех и общността ни ще има успех. Ако общността залинява, няма да има кого да наемем, така че това сътрудничество ни насърчава да се опитваме да подпомагаме икономиката в страните, в които имаме офиси, за да бъдем и ние успешни.

Как протича сътрудничеството ви с институциите в България и има ли подкрепа от тяхна страна?

Не само България, но и Румъния, Гватемала, Салвадор и всички страни, в които работим, са държави с нововъзникнали икономики, някои са от Третия свят... имаме различни успехи във взаимодействието ни с институциите. Навсякъде срещаме много хора, които са готови да ни помогнат. За съжаление често се срещаме и с другия вид и това наистина е много разочароващо, че не навсякъде имаме еднаква подкрепа на всички равнища в държавата. Понякога това е следствие от приоритетите, но може да бъде и липса на бюджет. Понякога се дължи на факта, че някои хора на личностно равнище нямат такива приоритети и не изпитват такова съчувствие. Затова предизвикателството е да открием онези хора, които са мотивирани да се включат в това да посеят промяна към добро. Защото е много лесно да се каже: "Политиците са глупави и не се интересуват". Но не това е нашата цел. Ние сме търпеливи и упорити и ще притискаме политиците, докато стигнем до тези, които споделят нашата амбиция. Тук в България имаше представители на българските институции, които ни оказаха помощ.

Какви са разликите в приобщаването на хората с увреден слух по света?

Още: Натиск от ДАНС заради разкрития за "Чирен": Говори уволненият одитор на "Булгартрансгаз" (ВИДЕО)

Още: "След тази коалиция само Радев може да прати Борисов в нокдаун" (ВИДЕО)

Не мисля, че има разлика. Аз самият съм късметлия и обикалям по цял свят. Независимо от разликите, хората са еднакви - говорим различни различни езици, но имаме едни и същи амбиции и мечти, едни и същи трудности. Моят личен опит с дъщеря ми ме кара да разбирам по-добре какви са трудностите пред хората с увреждания. Независимо къде живеем в България или в Канада, предизвикателството е в това да се създадат програми, които да помагат на хората с увреждания, за да могат те да имат пълноценен живот и да развият своя потенциал. Защото когато човек не чува добре, не означава, че е глупав. Но без образование и без възможност за образование тези хора няма да могат да усвоят своя потенциал. В по-малките населени места в Канада също липсват финанси. Що се отнася до обучението на тези деца винаги всичко се свежда до хората, до преподавателите, защото когато в едно училище има добри учители и повече ресурси – това е важното.

Интервю на Евгения Гигова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес