В Аляска откриха пирамиди, по-стари от египетските?

09 ноември 2012, 12:41 часа • 54224 | прочитания

Възможно ли е в Аляска да се намират едни от най-старите изкуствени пирамиди, построени от човешка ръка? Много такива форми могат да се открият напоследък при топенето на ледовете, съобщават изследователи, цитирани от КРОСС.

Още: В древна Троя през 2500 г. пр.н.е. всички пиели вино, и то много

Още: Откриха нещо нечувано в Африка: Историята на този континент ще бъде пренаписана

Малък екип от учени-полярници съобщи наскоро, че са открили пирамиди, много наподобяващи познатите в Египет. За съжаление, те все още не са напълно видими, но формата им е наистина много сходна с тази на "образците" от Северна Африка. 

Ако тези пирамиди са наистина изкуствени, тогава се поставя въпросът кой ги е построил и защо. Историците смятат, че първите хора, които са се заселили в Северна Америка, са пристигнали там по време на последния ледников период, преди приблизително 10 до 12 000 години.

Още: Doomscrolling - от 2010 г. насам човечеството стремително затъпява

Още: С куки и прежда: След 40 години финландка разреши математически казус с помощта на плетенето (ВИДЕО И СНИМКИ)


Културата "Кловис" се смята за първата, която се е развила през този период, но няма доказателства, че пирамидите произхождат точно от нея.

Още: Невробиолози разбраха как мозъкът предсказва бъдещето

Още: Растенията също страдат от стрес, нов умен сензор им помага

Редактор: Десислава Ушатова

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес