Бонусите, които привлекателните студентки са получавали заради атрактивния си външен вид преди пандемията, са спаднали с около 80% след преминаването към дистанционно обучение, установи научно изследване, цитирано от Times.
Още: Откриха мястото на една от легендарните битки на Александър Македонски
Още: Как средновековните поклонници намерили вяра в бушуващото море
Студентките с приятна физика са започнали да постигат значително по-ниски резултати, когато лекциите минали в режим онлайн. Отдавна е известно, че привлекателните хора освен, че изкарват по-високи оценки в университетите, също така по-често се радват на високи заплати, по-вероятно е да бъдат повишени в службата и дори има по-малка вероятност да влязат в затвора. На какво се дължи това? Дали на факта, че те са по-продуктивни, защото са по-уверени в себе си или това е заради най-обикновена дискриминация в тяхна полза?
ОЩЕ: Най-високата жена в света с първи полет: 6 седалки й бяха достатъчни
Пандемията ни предостави страхотна възможност да проучим дали наградата за красотата е резултат от дискриминация или защото тези хора действително са по-добри в определени задачи, казва Адриан Мехич от университета в Лунд, Швеция, който е автор на новото проучване.
Още: Друидски коледни традиции: вечнозелени растения, бъдници и зимно слънцестоене
Още: Научните пробиви през 2024 г. според сп. Science
Мехич провел своето изследване сред 307 студенти по инженерни специалности. Тяхната привлекателност била оценена от жури от 37 души по скала от 1 до 10, където 10 било „изключително привлекателно“.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сатурналии: Как един езически римски фестивал проправя пътя за съвременната Коледа
Още: Археологическите находки, които ни изумиха през 2024 г. (ВИДЕО и СНИМКИ)
Мехич проучил основно курсовете, при които преподавателите оценявали студентите по време на групови задачи, участие в семинари и устни презентации.
ОЩЕ: Проф. Витанов за руската армия, тараканите и математиката
Оказало се, че преди пандемията по-красивите студенти и от двата пола като цяло изкарвали по-високи оценки. Но когато лекциите станали дистанционни и преподаването лице в лице било прекратено, внезапно привлекателните жени изгубили това си преимущество с около 80%. Мехич ще продължи проучването си в опит да изясни и други подробности.
Още: Коледни митове: Езическият произход на коледната елха
Още: Коледни митове: Йолакьотурин – коледната котка (ВИДЕО)