Малка кръгла издутина се вижда на снимка на Земята от Космоса в Тихия океан. Този кръг сякаш се издига над повърхността на водата на около 550 километра от бреговата линия на Перу.
Още: Убийствена бактерия се завръща с бясна скорост и заплашва с нова световна здравна криза
Още: Това е ензимът, който може да изтрие лоши спомени от мозъка
Наскоро този обект привлякъл вниманието на уфолозите. Според тях обектът може да е свързан с дейността на извънземни цивилизации. Автор на предположението е Скот Уоринг, който по-рано стана известен с намирането на маймуна на Марс и тялото на монарх с височина 7 метра, убит в битка преди милион години. Уоринг видял връзка между линиите на изображението и близките геоглифи на Наска и дори изказал предположението, че това може да не е „летяща чиния“, а кораб, който е бил част от легендарната Атлантида.
Скот Уоринг направил необичайното откритие, докато изучавал океанското дъно в услугата Google Earth. Обикновено се посвещавал на изучаване повърхността на Марс в търсене на извънземни обекти, но този път решил да прегледа Световния океан.
За картите на моретата и океаните Google използва различни данни, пише Live Science. Очевидно точката е възникнала при наслагване на две изображения, получени от различни източници: от спътник и с помощта на хидроакустично изследване на кораб.
Още: Важно откритие, свързано с египетския фараон Рамзес Трети
Още: Ново откритие: Птичите песни съдържат елементи, подобни на буквите
Данните от втория тип са много по-точни, снимките са с по-висока резолюция. Понякога данните не се съгласуват: ако няма синхронизация, това място на картата изглежда като точка или пропадане.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Изумително: Човешките клетки могат да чуват
Още: Учени разкриха тайната на "космати" средновековни книги от Франция
Освен това "НЛО"-то на Уоринг се намира на границата на две снимки. Подобни линии и неравности се виждат в Google Earth в различни части на Световния океан.
Още през 2016 г. разработчиците на Google посочиха възможността за подобни неравности.