Сериозни статистически данни от Перу наливат вода в мелницата на учените, които твърдо вярват, че лекарството "Ивермектин" помага срещу COVID-19.
Още: Извънземни и косатки с ножове. Откритие в пустинята изплаши учените
Още: Пъб в английска провинция е обитаван от призраци, твърдят местни
Според цитиран от сайта TrialSiteNews (подробности на английски какъв е този сайт има в материал на авторитетното издание Businesswire) анализ, направен на база официалните данни от перуанската здравна система, от момента на въвеждане на масовата употреба на "Ивермектин" в латиноамериканската държава има драматичен спад на смъртността от COVID-19. След като обаче новият президент на Перу Франциско Сагасти променя тази политика и спира масовата употреба на "Ивермектин", смъртността от COVID-19 се връща почти на нивата преди масовата употреба на препарата.
Изследването се съсредоточава върху смъртността при хора на 60 и повече години, когато става въпрос за COVID-19. В периода април – август 2020 година, в 24 от 25-те щата на Перу (само в столицата Лима има ограничено ползване на препарата преди идването на власт на Сагасти), има или масова употреба на "Ивермектин", включително с логистичната подкрепа на армията, или чрез инициативи на местните власти в съответния щат. Резултатите – при ранна употреба на "Ивермектин" т.е. профилактично или в самото начало на развитие на болестта, при първи симптоми, смъртността намалява с 59% в период от 30 дни след пиков ден на смъртни случаи и със 75% в период от 45 дни! Всичко това е факт, макар че съгласно анализ от Google в шест общини през това време има увеличаващо се движение на хора т.е. по-голяма комуникация и повече възможности за вируса да се разпространява.
Още по-впечатляващо – в 9 щата, където армията помага в доставките на лекарството, смъртността намалява в период от 30 дни след пикова стойност с цели 74%. Тенденцията на спад е започнала навсякъде от 11 ден след първата доставка на лекарството и съответното раздаване за масова употреба. В Лима, където има забавяне от няколко месеца и ограничена употреба на лекарството до края на лятото и началото на есента на 2020 година, смъртността намалява с 25%.
Още: Партените: Незаконните деца на войната на Спарта
Още: Този рядък минерал е по-стар от Земята
На база всички тези данни, TrialSiteNews прави изчисление, че смъртността при най-възрастните в Перу е намаляла 14 пъти спрямо нивото отпреди въвеждането на "Ивермектин" като оръжие за борба с коронавируса. А след като Сагасти спира тази политика, смъртността скача 13 пъти!
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мистериозна глава на "човек-змия" отпреди 7500 години повдига въпроси
Още: Можете ли да кажете кой възел е най-здрав? Повечето хора се провалят
Борбата за признаване на лекарството
В момента, до СЗО са изпратени данни, анализи и препоръки от учени и лекари от САЩ и Великобритания, като се очаква официално становище – ПОДРОБНОСТИ ЗА НАЙ-МАЩАБНИЯ МЕТААНАЛИЗ НА ДАННИ ТУК! През януари стартира и най-голямото до този момент в света клинично проучване на въздействието на медикамента при COVID-19. Проучването се провежда в Гана и включва 1200 пациенти! Инициатор е Лондонското училище по тропическа медицина, което е основано през 1899 година. В изследването, което е рандомизирано, са включени пациенти със среднотежки симптоми на COVID-19 или среднотежка пневмония, като има и плацебо група. Дават се дози "Ивермектин" между 300 и 400 микрограма дневно за период от 3 дни.
Предвидена е и група пациенти, които са хоспитализирани заради тежко протичане на COVID-19. Освен "Ивермектин", там ще се прилага и аспирин, както и плацебо.
Още: Революции, променили историята по VIASAT HISTORY (ВИДЕА)
Още: Древни британци убили и разчленили най-малко 37 души
БАЗА ДАННИ С ПРОУЧВАНИЯ ОТ ЦЯЛ СВЯТ ЗА "ИВЕРМЕКТИН" КАТО ЛЕКАРСТВО СРЕЩУ COVID-19