Група японски архитекти са си поставили за цел да изградят гигантски подводен метрополис, който би могъл да бъде първата истинска Атлантида в света.
Още: Извънземни и косатки с ножове. Откритие в пустинята изплаши учените
Още: Пъб в английска провинция е обитаван от призраци, твърдят местни
Спираловидният град в океана е проектиран от инженерната фирма Shimizu Corporation. Той ще разчита на ресурсите на океана, за да функционира, и ще плава бавно по света на около 2,5 км под повърхността на водата, съобщи "Дейли Стар".
Спираловидният град на стойност 19 млрд. паунда би могъл да бъде решение на проблема с изменението на климата, тъй като очевидно ще създава възобновяема енергия чрез преобразуване на океанската топлинна енергия, което създава електричество от различните нива на температурата на океана чрез генератор.
Представен за пръв път през 2014 г., спираловидният град трябваше да бъде готов за първите си 5000 жители до 2030 г., но за съжаление оттогава има малко новини за напредък.
Още: Партените: Незаконните деца на войната на Спарта
Още: Този рядък минерал е по-стар от Земята
Архитектите, които стоят зад идеята, смятат, че не използваме пълноценно Земята, като живеем само на сушата.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Мистериозна глава на "човек-змия" отпреди 7500 години повдига въпроси
Още: Можете ли да кажете кой възел е най-здрав? Повечето хора се провалят
Те казват: "Океанът покрива около 70% от земната повърхност. Дълбоките морски води имат голям потенциал за осигуряване на правилни цикли в глобалната биосфера. Ние обаче все още не сме се възползвали от този потенциал. Смятаме, че можем да използваме неограничения потенциал на дълбокото море чрез вертикална връзка между атмосферата, океанската повърхност, дълбокото море и морското дъно."
Градът ще е с куполоподобен "базов лагер" близо до повърхността. Надолу ще има спирала, спускаща се чак до 4000 метра под морското равнище, откъдето ще извлича ресурси от морските дълбини и ще съхранява и използва повторно въглеродния диоксид. Градът ще разполага и с дълбоководно подводно пристанище, което ще доставя електричество, вода и кислород в дълбочина.