В сектор здравеопазване ще бъдат отпуснати допълнително 223 млн .лв. Наличните отпуснати досега са 80,9 млн. лв. Мерките целят допълнителна сигурност за медиците и персонала на лечебните заведения в условия на коронавирус.
Още: Проф. Андрей Чорбанов: При вейповете пристрастяването става изключително бързо
Още: Лечение на парче и без информация за родителите: Ужасното състояние на детското здравеопазване у нас
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов по време на изслушването си.
"Престоят зимни месеци с респираторни заболявания и вероятна втора вълна на коронавирус. Грижата за медиците е грижа за цялото население", каза още новият здравен министър.
"Над 6000 служители на болници ще получат 30% увеличение на заплатите", разкри проф. Ангелов.
Още: 27 жени са потърсили помощ в "Пирогов" след поставяне на ботулинов токсин
Още: Бившият образователен министър оглави институт, който сам е създал
Средства са предвидени за Районни здравни инспекции с над 2460 души, 1440 служители от психиатрични болници и др.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: ВАС с важно решение за Националната здравноинформационна система
Още: Кабинетът смени председателя на надзорния съвет на НЗОК
"Отпуснатите средства целят запазването на служителите", разкри здравният министър.
Нямаше подготвена държава по света за корона-кризата. Нямаше подготвени лаборатории, тестове и болници. Към момента имаме достатъчно PCR-тестове. 195 лечебни заведения са обезпечени в работата си със заразени и болни, допълни проф. Костадин Ангелов.
Той посочи, че ще бъдат осигурени допълнителни 1000 лв. за хората на първа линия в системата. "По тази мярка вече са осигурени 60 млн. лв. по бюджета на Министерство на здравеопазването", каза още министърът.
Още: Управляващите стартираха избор и на нов управител на НЗОК
Още: Безплатни консултации с известен турски специалист по очни болести в София