Комисия в парламента нареди на Хинков засега да върне уволнения директор на "Пирогов" (ВИДЕО)

07 декември 2023, 16:34 часа • 4611 | прочитания

Комисията по здравеопазването прие предложение здравният министър да отмени освобождаването на директора на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов" Валентин Димитров до произнасяне на всички компетентни органи. Това се случи малко преди закриване на извънредното заседание на комисията по казуса с болницата, като "за" гласуваха 10 депутати, 3-ма бяха "против", 4-ма народни представители гласуваха с "въздържал се". Предложението подкрепиха ГЕРБ, ДПС и ИТН, против гласуваха депутатите от ПП-ДБ, "Възраждане" се въздържаха.

Още: Нова идея: Всички ваксинации да бъдат вписани в електронните досиета на пациентите

Още: Чудо преди Великден: Мъж получи шанс за живот след чернодробна трансплантация

Чие беше това предложение?

Предложението бе на председателя на комисията и депутат от ГЕРБ Костадин Ангелов. То дойде след като министър Христо Хинков коментира пред комисията, че външна проверка ще реши казуса с "Пирогов".

Припомняме, че министърът поясни, че вече одитния доклад, заради който беше махнат шефа на болницата, е даден на АДФИ, ДАНС и "Икономическа полиция". ОЩЕ: Здравният министър смята, че външна проверка ще реши казуса с "Пирогов"

"Решението на комисията не може да отмени решение на здравния министър. Комисията възлага на министъра да извърши това до приключване на проверките", каза Костадин Ангелов пред медиите след комисията. 

Още: Д-р Аспарух Илиев: Няма голяма опасност от големи епидемии

Още: Ваксинация на бременни срещу опасна за бебета болест: Държавен план

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Китанова
Деница Китанова Отговорен редактор
Новините днес