Думата "пневмония" трябва да бъде махната от лечението на COVID-19. Това заяви хематологът д-р Чавдар Ботев.
По думите му, антибиотиците са абсолютно безполезни при COVID-19, който е засегнал белите дробове. Освен вирусно, това е и метаболитно заболяване, твърди лекарят. Той е категоричен, че натрупване на хиалурон при дробовете се събира гъст секрет и с хиалуронидаза проблемът може да бъде решен.
Според Ботев, коронавирусът трябва да бъде атакуван в първите шест дни, а ние го пренебрегваме. В това време използвам "един пробиотик", с витамин D, който е много важен. Ако нещата станат "малко по-зле", идва наред "Ремдесивир", както и рековалесцентна кръвна плазма. С профилактична цел пия "Ивермектин" – само 7% шанс да се заразите според проучвания, а при хора, които работят в места с голямо вирусно натоварване, това е много полезно, обясни Ботев пред Нова телевизия. Той добави и, че "почти всеки ден" дава "Ивермектин" на кучето си.
Припомняме, че това лекарство се използва при животни за лечение на краста! В началото на юли беше съобщено, че има клинично проучване в България върху хора, но оттогава няма никакви данни какво се случва.
Д-р Ботев е категоричен – човек е направен да ходи на четири крака и например проблемите със синусите е защото ходим на два крака. Той обясни отново, че по пет пъти на ден при болен и кашлящ е добре да застанеш на колене и да дишаш и кашляш за изчистване на секрета.
Тези, които са пили много антибиотици, ще хващат всяка следваща инфекция много по-лесно, убеден е лекарят. Според него, между 8 и 11 ден от заразяване има температура и точно това кара лекарите да дават антибиотици, а това бил моментът, в който антителата в организма почват да противодействат на вируса – затова се вдига и температура.
Още: "За пръв път от над два месеца: Спад в броя на активните случаи на коронавирус у нас"
Заглавната снимка е илюстративна