41-годишна украинска гражданка беше оперирана на 30 март във Второ отделение по гинекология за хирургия на млечната жлеза в ПСАГБАЛ „Света София“.
Още: "Ръка за майка ми" - кампания в подкрепа на самотни майки и техните деца
Още: В Димитровград: 96-годишна дари 100 000 лв. за детско отделение на болницата
Жената е със злокачествено заболяване на гърдите и е провела химиотерапия в Украйна, но заради военната обстановка е напуснала родината си и е потърсила убежище у нас.
По време на операцията са ампутирани и двете гърди на пациентката и са поставени импланти. Отстранено е туморно образование с размер 2 см. „Интервенцията протече нормално и без усложнения”, коментира д-р Евгений Василев, който проведе 4-часовата операция.
Жената е настанена в отделението и в момента се възстановява, а за нея се грижат екип от висококвалифицирани акушерки. Заради статута на бежанка пациентката е оперирана безплатно, като имплантите са дарени от българска фирма-вносител.
Още: "Благодаря, България": Мило македонско писмо заради Кочани се появи в посолството ни в Осло (СНИМКА)
Още: Млад български учен откри нова планета. По-тежка "сестра" на Земята и с вероятност да поддържа живот
Второ отделение по гинекология за хирургия на млечната жлеза в ПСАГБАЛ „Света София“ е отделението пионер сред АГ болниците, специализирано в хирургия на млечната жлеза. Само от началото на годината до сега са оперирани 200 пациентки, 102 от които са с карцином.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Със сърце от Румъния: Българин получи втори шанс за живот
Още: С благотворителен концерт в памет на 14-годишния Вальо Плевен постави начало на кампания
Още: Шофьор на градския транспорт в София замести Баба Марта (СНИМКА)
Още: Показват благотворителният филм "Нищо не може да те спре"