През юни, когато краставиците вече са засадени на постоянното им място, е време да помислите за подхранването на растенията.
Още: Това е най-добрият сорт домати - устойчив е на болести и вредители
Още: Картофите няма да покълнат цяла зима, ако сложите този плод до тях
Най-добрият тор за краставиците през юни
Опитните градинари използват един тор след засаждане на краставиците в открита земя или оранжерия. Продуктът стимулира плододаването. Благодарение на него ще има по-малко празни цветя. Можете да обърнете внимание на едно народно лекарство, което е спечелило одобрението на опитните градинари. Базирано е на продукт, който се намира във всяка кухня. Лимонената киселина ще стимулира плододаването, ще ускори растежа на кореновата система и ще подобри качеството на почвата.
Краставиците ще дават плодове цяло лято, ако правите това веднъж на 10 дни
Подготовката на тора е проста. За 10 литра вода вземете 1 супена лъжица лимонена киселина. Един храст ще изисква 0,5-1 литра продукт. Разтворът се прилага веднъж на две до три седмици. Но преди да направите това, трябва да се уверите, че почвата е влажна. Ако почвата е суха, трябва да полеете краставиците с леко топла вода.
Още: 5 безплатни тора, които всеки градинар може да приготви през зимата
Още: Цветята, които цъфтят в градината дори през зимата
В идеалния случай пригответе голям съд сутринта и го напълнете с вода. До вечерта водата ще се нагрее на слънце.
Грижи за краставиците през юни
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 5 цветя, които трябва да засадите като разсад през декември
Още: Какво да засадите до розите, за да ги предпазите от вредители?
През първия месец на лятото трябва да се опитате да създадете условия за благоприятно развитие и максимален добив на краставиците. Те обичат топлината, влагата и доброто торене. Разкопавайте почвата по-често; поради липса на кислород първите цветове често се разпадат. Също така мулчирайте с хумус. Той ще поддържа почвата рохкава за дълго време и ако е необходимо, се извършва плевене. Когато растенията са във фаза 4-5 листа, някои градинари прищипват върха. Това действие съдейства за увеличи образуването на женски цветове.
Краставиците са много влаголюбиви, но излишната вода е изключително опасна. Води до гниене на корените. В същото време не трябва да пресушавате почвата под краставиците. Поливането се извършва само с топла вода 2-3 пъти седмично. Трябва да поливате насажденията внимателно сутрин, като се стараете да не мокрите стъблата и листата и разбира се, най-важното е подхранването. През юни трябва да има поне 2 подхранвания.
За кореново торене могат да се използват 2 супени лъжици урея на 10 литра вода.
Още: Запомнете ги: Тези растения са като магнит за листните въшки
Още: Разсадът, който може да засадите през януари
От правилната грижа и торене на краставиците през юни зависи тяхната реколта. Спазвайки тези правила, тя гарантирано ще е богата.
Добри условия и правилна грижа за краставиците в домашната градина