Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Най-добрата грижа за КРАСТАВИЦИТЕ след засаждане

15 май 2023, 18:33 часа

Краставичните растения са чудесен избор за вашата градина, защото имат нужда от малко грижи, а растат доста бързо и може да се радвате на богата реколта. Когато имат шест или повече листа, можете да започнете да прищипвате точките на растеж. Това ще насърчи странични издънки, всички от които най-вероятно ще дадат плод по-късно.

Още: Какво да направите, ако разсадът на доматите расте слаб и крехък

Още: Краставиците ще растат по-бързо, ако засадите това до тях

Грижа за краставиците

1. Поливане

Краставиците имат нужда от добро поливане. Поне 3-5 см вода на седмица, като поддържате почвата леко влажна. Ако времето е горещо, сухо и почти не е валяло – може да се наложи да ги поливате по-често. Липсата на добро поливане ще довете до странно изглеждащи и горчиви плодове.

При поливане пазете листата сухи, защото така ще предотвратите заболявания. Маркучите за напояване и системите за капково напояване са идеални за тази цел. Поставете мулч в основата на растенията, за да задържите влагата в почвата.

Още: 3 места, на които НЕ може да засадите лук и чесън

Още: Кога е най-подходящото време за пръскане на овощни дървета с мед?

Почва, засаждане и грижи: НАЙ-ДОБРОТО за отлична реколта от краставици

2. Хранене

След като започнат да се появяват първите цветя и лозите са развили бегачи, наторявайте редовно краставичните растения. Може да подхранвате с компост или отлежал оборски тор на всеки две до четири седмици. Най-добре е да използвате органичен тор, когато е възможно.

3. Плевене

Още: Как да си отгледаме мини гербер в саксия

Още: Разсад домати: Триковете, които трябва да знаете

За да предпазите растенията от вредите, много е важно да плевите домашната градина. Болестта на бактериалното увяхване, която се разпространява от бръмбари по краставици, често е домакин на околните плевели.

Обръщайте внимание на болестите по листата, белези по стъблата и повреди, за да вземете мерки на време, ако е нужно. Разпространението на болестта може бързо да влоши растенията.

Грижа за краставиците в зеленчуковата градина, за да се радвате на БОГАТА реколта

4. Придружаващо засаждане

Краставиците трябва да бъдат опрашени до плод. Засаждането на подходящи за опрашители цветя около вашата зеленчукова градина е от ключово значение за успешна реколта. Ако не спазите това условие – градинарите предупреждават, че най-вероятно ще получите цветя, но без плод или плод със странна форма.

Подходящи придружаващи растения са фасул, грах, царевица или броколи.

5. Ръчно опрашване

Може да се наложи ръчно опрашване, ако растението не дава плодове. Лесно се прави с памучен тампон. Най-добре е да го направите рано сутрин, когато цветята са отворени. Прехвърлете прашеца от мъжките цветя на женските цветя. Женските цветя са тези, които произвеждат плодове.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Сашка Христова
Сашка Христова Отговорен редактор
Новините днес