Февруари не е много активен месец в градината, но все пак има дейности, които да извършите, за да си помогнете за предстоящата пролет. Продължете да четете и разберете какво не трябва да пропускате.
Още: Не чакайте до пролетта: Засадете ТЕЗИ 12 зеленчука още през февруари
Още: Торене с чай - за кои растения е подходящо
Общи градински задачи за февруари
Осигурете лека резитба на вашите летни цъфтящи храсти, за да ги подредите. Ако заради вятър или градушка вашите храсти са повредени, подрежете повредените листа и цветя. Така ще дадете възможност за нов цъфтеж.
Отстранете мъртвите цветя от летните цъфтящи многогодишни растения като агапантус и лилиум. Изчакайте по-хладните дни през март и април, за да ги вдигнете и разделите.
Какво може да свършите в градината през февруари?
Още: С тази стара рецепта за тор доматите ще станат месести и сладки
Още: Как правилно да подготвите почвата в градината за засаждане на краставици?
Подхранете луковиците, които са приключили цъфтежа си, с доброкачествена храна за луковици – сега е моментът те да съхраняват тези хранителни вещества в малките си луковици за зимен покой и да осигурят красив цъфтеж през следващия сезон.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Защо ТРЯБВА да засадите тези 5 растения до доматите?
Още: Каква е идеалната почва за разсада на доматите - състав и рецепти
Подрязвайте летни едногодишни растения редовно. Подхранвайте ги редовно с течен тор.
Проверете всички растения и напръскайте тези, които са най-податливи за листни въшки, брашнеста мана, черни петна, ръжда и червени паяци.
Поливайте растенията дълбоко, когато не вали, за да насърчите корените да растат по-дълбоко. Това ще ги поддържа по-хладни и подобрява способността на растенията да издържат на суша.
Още: Кога е най-доброто време за сеитба на домати - запомнете тези дати
Още: Какво е най-добре да засадите след лук?
Поливайте розовите храсти обилно, около 3 пъти седмично, и поддържайте дебел слой мулч, като поддържате зоната около стъблата свободна. Наторете с балансирана храна за рози.
Задължително направете това в градината през Февруари
Хранете азалиите и камелиите с киселинно обичаща растителна храна сега. Мулчирайте с кисел компост и полейте добре, за да им дадете годишен тласък на растежа и да им помогнете да пуснат пълни пъпки.
Подхранвайте растенията в контейнери и висящи кошници с течен тор на всеки две седмици.
Допълнете мулч в градинските лехи, където е необходимо, за да запазите почвата хладна и да запазите влагата през по-горещите месеци.
Косете тревата редовно на по-високо, за да предпазите корените от топлината. Поливайте добре, ако е необходимо, и подхранвайте с органичен тор за тревни площи с бавно освобождаване.