Аспиринът е известен като болкоуспокояващо средство, но малцина знаят, че може да бъде отличен помощник и в градината. Таблетките от аспирин имат няколко практични приложения, които могат да подобрят здравето и растежа на растенията ви.
Увеличаване на продължителността на цъфтежа
Ако желаете да удължите периода на цъфтеж на вашите цветя, можете да използвате аспирин. Просто смелете няколко таблетки, разтворете ги във вода и полейте цветята с това смесено решение. Аспиринът повишава киселинността на водата и това отблъсква вредните бактерии от растенията. Така ще се насладите на по-дълъг и по-красив цъфтеж.
Градинар: Аспиринът е чудесен помощник в градината, как да го използвате
Улесняване на размножаването на растения
Аспиринът може да бъде полезен и при размножаването на растения чрез резници. В растенията се съдържа "вкореняващ хормон", който подпомага успешното разрастване на новите растения. С помощта на аспирин можете да симулирате този хормон и да насърчите бързото вкореняване на резниците. Просто разтворете няколко таблетки аспирин в литър вода и полейте мястото, където планирате да засадите новото растение.
Стимулиране на растежа на растенията
Аспиринът съдържа салицилова киселина, която е естествен регулатор на растежа на растенията. Този хормон помага за увеличаване на растежа и развитието на растенията. По тази причина, аспиринът може да бъде използван за стимулиране на растежа на растенията в градината.
Аспиринова вода - най-добрата защита за зеленчуците в градината
Борба срещу заболяванията по растенията
Ако почвата е замърсена с гъбички или бактериални заболявания, вашите растения могат да бъдат унищожени в рамките на няколко дни. Обикновено, растенията бързо произвеждат салицилова киселина в отговор на атаката. Въпреки това, дори и тогава бедните малки растения изглеждат доста крехки и сухи. Аспиринът е в състояние пряко да атакува тези болести. Това е още една полезна функция на аспиринът в градината.
Сега вече знаете няколко практични начина за използване на аспирина във вашата градина. Той може да увеличи продължителността на цъфтежа, да помогне при размножаването на растенията, да стимулира растежа им и да помогне в борбата срещу заболяванията.